Заблудите за Дубай, в които (все още) вярваме

10-те най

Още в началото искаме да разбием един от най-парадоксалните стереотипи, които сме чували за този град. Не, Дубай не е столица на Обединените арабски емирства. Столицата е Абу Даби. Всъщност в Емиратите има 7 емирства, които се управляват от шейхове. Дубай просто е столица и най-големият град на емирство Дубай.

За пленителния мегаполис се носят какви ли не слухове – шейхове, милиардери, планини от злато и диаманти, елегантни яхти и гепарди за домашни любимци, петролни кладенци едва ли не във всеки двор и десетки хареми. Но дали общата представи за града e 100% истина? Приказен мит ли е луксозният живот в Дубай или всекидневието на местните наистина е съпроводено с купища злато, блясък и глезотии?

Ето само част от заблудите за Дубай, които ще разбият стереотипите за този иначе прекрасен и екзотичен град.

10 заблуди за Дубай и луксозния живот там

Дубай – столица на милиардери

Според последните данни милиардерите по света са около 5 000. В Дубай живеят само 20. Всъщност световната столица на милиардерите е Пекин, следван от Ню Йорк. Все пак факт е, че в арабския град живеят множество „скромни“ милионери.

Там няма бедни

Когато говорим за имигранти, в Дубай има много. И повечето от тях определено не живеят в охолство. Заплатата на общия работник е 200- 400 щатски долара. За сравнение, най-евтиният пакет мобилни услуги е около 30 долара. Заради скъпия живот, често се случва 4-5 души да делят една стая.

В Дубай няма алкохол

Има. Но е разрешен само за туристите и немюсюлманите. За да закупите алкохол, ще ви е необходима специална карта или туристическа виза. На качествени алкохолни напитки ще може да се насладите в баровете, нощните клубове и във всеки хотел в града, с изключение на безалкохолните „dry hotels“. Обикновено нощните клубове се помещават в хотелите, които са над 500.

В Дубай няма безработни

Това не се дължи на факта, че в Дубай има много работа и за всички. Причината е друга – имигрантите без работна виза се депортират към родните им държави за 30 дни. Местните жители пък лесно могат да се развиват в каквато си искат област, тъй като за тях висшето образование е безплатно във всички университети по света (плаща се от правителството на ОАЕ).

Виж всички 10 заблуди за Дубай и луксозния живот там
в електронното списание на © 10-те най

10-те най

„10-те най“ събира най-забавните, любопитни, скандални и дори шокиращи истории – от музика и кино, през храни и места, които си струва да се посетят. „10-те най“ е хора и животни, цифри и литературни герои, догадки и научни открития.


Коментирай

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *