„Стар и тъжен“ или „готин и секси“?

Британският принц Уилям е на дъното в класацията за най-привлекателни плешивци, пише в. „Daily Mirror“. Едва два процента от мъжете, участвали в допитването на специализирана клиника намират втория поред наследник на британския престол за атрактивен. Според тях заради липсата на достатъчно коса принц Уилям изглежда „стар и тъжен“, вместо „готин и секси“.

На обратния полюс е актьорът Вин Дизел. Тридесет и пет на сто от анкетираните представители на силния пол са на мнение, че плешивостта му го прави мъжествен, и нямат нищо против да изглеждат като него.

Дизел изпреварва „на косъм“ друг холивудски екшън герой – Дуейн „Скалата“ Джонсън, който от кечист се преквалифицира в успешен актьор. Джонсън заема второто място в класацията на известните плешивци с 33 процента от гласовете на анкетираните, следван от британските актьори Джейсън Стейтъм и сър Патрик Стюарт, които получават по 30 процента.

Плешивостта на Брус Уилис одобряват 27 на сто от мъжете, участвали в допитването. Следват актьорът Ед Харис с 25 процента и актьорите сър Бен Кингсли и Винг Реймс с по 20 процента.

Само седем на сто от анкетираните смятат, че плешивостта подхожда на 46-годишния комик Мат Лукас, който губи косата си, след като в детска възраст развива алопеция.


В допитването на клиниката, която предлага решения на проблема с косопада, са участвали 1000 мъже на възраст между 25 и 65 години. Внушителните осемдесет на сто от тях признават, че по-скоро биха понесли да са дебели, отколкото плешиви.

Сред известните мъже, подложили се на трансплантация на коса, одобрение от анкетираните получават Джеймс Несбит, Луи Уолш, Гордън Рамзи. На обратния полюс е футболистът Уейн Руни, чийто изглед е оценен позитивно от едва 10 процента от участниците в допитването.

Резултатите от анкетата сочат още, че 38 на сто от мъжете завиждат на сребристите коси на холивудската звезда Джордж Клуни, а 35 процента – на косата на бившия футболен ас Дейвид Бекъм.

Виктор Любомиров

Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…


Коментирай

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *