Две години след дебюта си, група Bropunzel е готова с нов албум. „Bulgarian Not Barbarian“ ще бъде представен с енергичен лайв на 7 март в столичния клуб „Дом“, утвърдил се като водещо място за независими артисти и любители на електронната музика. Албумът е записан в София, Берлин и Лондон и включва 12 песни, в които стиловата палитра варира от синт-поп с инди нотка до мощни танцувални химни в духа на „Лени Кравиц срещу Тимбаленд“, с добавка на закачлив и енергичен поп, който ни връща към романтиката на 80-те години.
„Bulgarian Not Barbarian“ манифестира любовта на всички нива и способността да заявяваме смело своята автентичност, за да създаваме максимално честна музика. Такава, която публиката яхва като ментален ескалатор и на която ще танцува, независимо от своята локация, възраст, националност и социален статус“, споделя Константин Вълков, фронтмен и идеолог на Bropunzel. „В заглавието липсва патриотичен заряд. То по-скоро е метафора за таланта, който прескача географските граници и служи като универсален език за общуване. В ДНК-то на Bropunzel сме закодирали добра енергия и безсрамен флирт с живота – постарали сме се „Bulgarian Not Barbarian“ да ви даде по много и от двете!“.
Креативното ядро на Bropunzel включва освен Константин Вълков и Ивайло Първанов (Space Cherry), бийтмейкър и DJ, базиран в Лондон, който е съавтор и продуцент на всички тракове в албума. На сцената синт-поп звученето на групата оживява благодарение на Иван Тишев (китари) и Мартин Стоянов – Martist (клавири).
Bropunzel, чието име съчетава уличния диалект за „брат“ (Bro) и името на Disney героинята Rapunzel, започва като поредно творческо предизвикателство за Константин Вълков, който пише музика още от 13-годишен. Сантиментът към изобразителното изкуство го води в НАТФИЗ, където завършва сценография, а по-късно и в Академията за опера във Верона (2020 г.). Изучаването на оперна режисура възражда страстта му към пеенето и през 2022 г. излиза първият сингъл на групата „Moon in Cancer“.
Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…