Започна „Седмица на бащата 2024“

Днес, 4 ноември, стартира „Седмица на бащата 2024“. Инициативата е част от Националната кампания „Да бъдеш баща“ на Асоциация Родители и се отбелязва за 11-и пореден път. 

„Седмица на бащата“ е наша, чисто българска инициатива. С нея отдаваме заслужено внимание на бащите и им предоставяме десетки възможности да прекарат наистина ценно, качествено и весело време с децата си. Тя се случва на принципа на лавината. Асоциация Родители пуска снежната топка с няколко предложения за „Седмицата“, и тя се търкаля по склона и става все по-голяма. За да бъде „Седмица на бащата“ такава, каквато е, ни помагат наши партньори от цялата страна, които харесват и припознават инициативата – училища, детски градини, НПО, които работят с деца и семейства, театри, музеи и др.“, разказва Давид Кюранов, координатор Програма „Да бъдеш баща“.

Какво е да си баща на момиче?

Тази година „Седмица на бащата“ е под мотото „Изкуството да бъдеш баща“. В продължение на седем дни бащите и децата ще имат възможност да творят заедно – както изкуство, така и самите себе си. Както обикновено, сме подготвили различни идеи, които да вдъхновят деца, учители и родители, за да отбележат подобаващо Седмицата. 

Ето и петте водещи предложения за тази година:

  1. Рисуване с татко – децата и татковците рисуват заедно картина, която показва връзката им. 
  2. Бащите четат приказки – татковците четат любимите си истории на децата.
  3. Хобито на татко – бащите разказват за хобитата си и учат децата на нови умения.
  4. На кино с татко – бащи и татковци ходят заедно на кино или гледат любим филм вкъщи.
  5. Интервю с татко – децата интервюират бащите си за техните преживявания от детството.

Искрено вярваме, че инициативите от Седмица на бащата 2024 ще подпомогнат укрепването на връзката баща – дете и ще осигурят платформа за активно участие на бащите в училищния и детския живот.

Виктор Любомиров

Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…


Коментирай

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *